PERMANENTKA OD 890,-/MĚS | SQUASH 250,-/HOD

REZERVACE: +420 721 849 070, Rezervační systém

Jak se k nám dostanete

Najdete nás ve 2. patře Nákupní Galerie Plaza Liberec

Palachova 1404, 460 90 Liberec

Ráno mezi 6 až 7 hodinou a o státních svátcích, kdy je zavřené obchodní centrum se k nám dostanete po vřetenovém schodišti (vchod podloubím směrem z náměstí).

power fitness jak se k nám dostat

Squash

Squash je 150 let starý halový sport. Historie sahá ale i dále, kdy zárodky vznikly nejprve v anglických věznicích a později byly rozvinuty v anglických výběrových školách. Podivný vývoj a souvislost se hledá těžko, ale je tomu tak.

Název hře dali právě studenti, kteří přišli na to, že pinkat si o zdi propíchnutým míčkem je mnohem zábavnější než s originálním. Míček se tak při nárazu na stěnu více smáčkne (angl. squash = zmáčknout, rozmáčknout), méně se odrazí a tak se musí víc běhat a makat.

Hraje se raketami o něco menšími než tenisovými, ale výrazně subtilnějšími a lehčími. Míček je jen o něco málo větší než míček na stolní tenis, ale je gumový a měkký. Je vyráběn v pěti úrovních tvrdosti označených barevnými tečkami. Většina hráčů, včetně profesionálů, hraje tím se dvěma žlutými tečkami, který skáče nejméně.

Kurt se skládá ze čtyř stěn a dřevěné palubovky. Přední stěna je více jak dvounásobně vyšší než zadní, která je většinou skleněná. Právě tyto čtyři stěny a minimální náklady na vybavení dávají squashi popularitu. Na rozdíl od ostatních raketových sportů si jej totiž zahraje i ten, který přišel poprvé. Stačí se raketou trefit do míčku a zahrát ho nad čáru na čelní stěně, která je 48cm od země. Když míček nevyletí z kurtu, byl to úspěšný úder a hraje soupeř. A tak je relativně jednoduché udržet míček ve hře. Nemusíte tedy dlouze trénovat techniku, abyste si zahráli a pořádně se zpotili. A protože míček opravdu moc neskáče, tak si rozhodně zaběháte a to hned od první minuty.

Na to, abyste si zahráli, stačí jakékoli sálové boty, triko a šortky nebo sportovní sukně pro dámy. Raketa a míček se dají za menší poplatek půjčit přímo ve squash centru. Pokud se rozhodnete hře věnovat pravidelně, tak raketu pořídíte od 1.000,- do 3.000,- Kč.

Na kurtě je občas „málo místa" a tak hlavním pravidlem je opatrnost a ohleduplnost, aby při zápalu ve hře nedošlo ke zranění. Squash je gentlemanská hra, která poskytne vyžití a najisto propocené triko každému, tak vzhůru mezi čtyři zdi!

Ceník - Squash

K dispozici jsou pro Vás dva squashové kurty.

 Základní cenaStudent  Důchodce
Squash Cena/hod Cena/hod  
7-16hod 250 Kč 250 Kč  
16-22hod 250 Kč 250 Kč  
So, Ne, svátky 250 Kč 250 Kč  

Fotogalerie - Squash

Power fitness výhody

Pro návštěvníky Power Fitness je k dispozici parkování 2 hodiny ZDARMA v NG Plaza.